Autorami tego wpisu są Wiktor Rainka, Arwid Mednis i Karolina Gałęzowska
Od kilku miesięcy marketerzy zastanawiają się, jak zmiany prawa telekomunikacyjnego wpłyną na ich działalność. Ich głównym zmartwieniem jest to czy będą mogli dalej wykorzystywać swoje bazy danych, czy będzie to wymagać spełnienia dodatkowych formalności. W tym wpisie przedstawiamy jak rozumiemy nowelizację i jak, w naszej ocenie, powinna być stosowana w praktyce.
Autorem tego wpisu jest Wiktor Rainka.
Internet nie może obyć się bez mechanizmów wyszukiwania. Nie jest przesadą stwierdzenie, że stanowią one istotę funkcjonowania sieci. W tym wpisie chciałbym przybliżyć problematykę prawną związaną z wykorzystywaniem tzw. metawyszukiwarek ukierunkowanych.
Polecam mój wpis na blogu EuroZamowienia.pl pt. Big Data: Screening systemu zamówień publicznych w Polsce, w ramach którego opisałem wnioski z lektury niedawno ogłoszonej strategii działań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w zakresie ochrony konkurencji (Polityka Konkurencji na lata 2014-2018), w której pojawiają się informacje świadczące o planach budowy przez Urząd systemu screeningu zamówień publicznych w Polsce. System screeningu ma służyć wykrywaniu zmów przetargowych – jest zatem wielce prawdopodobne, że do jego budowy zostaną użyte narzędzia stosowane przy analizach złożonych zbiorów danych typu Big Data. Co ciekawe, UOKiK zamierza zakupić oprogramowanie do analizy dokumentów gromadzonych w toku kontroli. Będzie to zapewne oprogramowanie do analiz typu electronic discovery – być może pierwsze tego typu poważne wdrożenie w Polsce. Komentarze można umieszczać i tam i tu.
Autorem wpisu jest Tomasz Zalewski
Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zbiory: opisów towarów w sklepie internetowym, artykułów w serwisie internetowym, recenzji filmów, wyników meczy, adresów sklepów z meblami, danych o wypadkach drogowych, informacji meteorologicznych są bazami danych. Ochrona tego rodzaju zbiorów może być efektywna dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu przepisów o ochronie baz danych.
Zachęcam do lektury mojego artykułuna ten temat w kwietniowym wydaniu magazynu Proseed oraz do dyskusji na blogu.
Zwięźle i praktycznie o nowych technologiach oraz prawie własności intelektualnej i jego zastosowaniu w sieci.
BLOG ARCHIWALNY